banner6

SON DAKİKA! İçişleri Bakanlığı’ndan Güney’e ŞOK karar!

banner18

İçişleri Bakanlığı 30 Büyükşehir Belediyesi'nde görev yapan ilçe koordinatörlerinin görevine son verdi.

SON DAKİKA! İçişleri Bakanlığı’ndan Güney’e ŞOK karar!
09 Mart 2018 Cuma 15:12

İçişleri Bakanlığı 30 Büyükşehir Belediyesi'nde görev yapan ilçe koordinatörlerinin görevine son verdi. Aralarında Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney'in de bulunduğu koordinatörlerin görevleri sonlandırıldı. Belediye'den gelen açıklama şöyle; 

6360 Sayılı Büyükşehir Yasasıyla tüm il sınırlarının hizmet alanına dahil edilmesiyle birlikte Antalya Büyükşehir Belediyesi ilçelerde hizmetlerin halka en yakın noktadan sunulması amacıyla teşkilatlanmıştır.

2016 yılında çıkarılan Norm Kadro Yönetmeliği ile ilçelerde ilçe belediyeleriyle eşgüdümün sağlanması için koordinatörlüklerin kurulabileceği düzenlenmiştir. Bu doğrultuda ilçelerde Büyükşehir koordinatörlükler ve şube müdürlükleri şeklinde teşkilatlanmıştır.

Koordinatörler, çalıştıkları süre zarfında Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinin halka ulaştırılmasında ve halkın taleplerinin Büyükşehir’e iletilmesinde büyük bir gayret ve başarıyla hizmet verdiler.

Ancak İçişleri Bakanlığı tarafından 2 Mart 2018 tarihinde çıkarılan yönetmelikle koordinatörlükler kaldırılmış ve 30 Büyükşehir Belediyesine de İçişleri Bakanlığı tarafından tamim edilerek duyurulmuştur.

Bu tamim doğrultusunda diğer tüm büyükşehir belediyeleri gibi Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından da 9 Mart 2018 tarihinde yapılan tebligatla koordinatörlerin görevi sona ermiştir. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, koordinatörlerle 9 Mart Cuma günü toplantı yaparak hizmet süresince gösterdikleri üstün gayret ve başarılardan dolayı teşekkür etti. 

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.