Şiddetli yağış kapıda! Meteoroloji Alanya’yı uyardı

banner18

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son açıklamalara göre bugün akşam saatlerinden itibaren Alanya ve çevre ilçelerde görülmesi beklenen şiddetli yağışlar için uyarılarda bulunuldu.

banner94
Şiddetli yağış kapıda! Meteoroloji Alanya’yı uyardı
26 Mart 2020 Perşembe 17:59

Meteoroloji 4 Bölge Müdürlüğü’nden alınan son bilgilere göre ülkemiz bu akşam saatlerinden itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelecek yeni bir serin ve yağışlı havanın etkisine girecek. Genel olarak sağanak şeklinde görülecek yağışların, hafta sonunda yurt genelinde, önümüzdeki hafta boyunca özellikle doğu bölgelerimizde etkili olması bekleniyor.

Doğu Akdeniz( Gündoğmuş, Alanya, Gazipaşa) önümüzdeki hafta boyunca etkili olacak sistemin, toplamda metrekareye yer yer 100 kg ve üzeri yağış bırakacağı tahmin ediliyor. Zaman zaman kuvvetli olacak yağışlarla birlikte yüksek kesimlerdeki mevcut kar örtüsünde erimeler de meydana gelebileceğinden su baskınları ve taşkınlara karşı bölgedeki vatandaşlar uyarıldı.

HAVA SICAKLIKLARI DÜŞÜYOR

Yapılan açıklamada halen ülkemizde mevsim normallerinin civarı seyreden hava sıcaklıklarının, yağışlı sistemle beraber ülke genelinde hissedilir (4 ila 8 derece) derecede azalacağı vurgulandı.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.