banner6

Şehidin cenazesinin GZP'ye gelecek saati değişti

banner18

Alanya Belediye Başkanı ve ALTAV Başkanı Adem Murat Yücel, MITT Moskova Fuarı için bulunduğu Rusya’dan, şehit haberinin gelmesinin ardından programını yarıda keserek Alanya’ya geldi.

Şehidin cenazesinin GZP'ye gelecek saati değişti
14 Mart 2018 Çarşamba 12:15

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Rusya’nın en büyük Turizm fuarı olan MITT Moskova Fuarı’nda bulunuyordu. Dün akşam Diyarbakır Dicle’de şehit düşen askerimiz Fatih Uysal’ın haberini alır almaz, programını yarıda keserek Alanya’ya dönüş yaptı. Kente gelir gelmez şehidin aile evine giderek taziye ziyaretinde bulunan Yücel, halen taziye evindedir.

ŞEHİDİMİZİN GZP’YE GELECEĞİ SAAT DEĞİŞTİ

Şehidimizin Fatih Uysal’ın naşının geliş saati değişti önceden belirtilen iniş saat 11.00 değil, saat 14.15 olarak değiştirildi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Gazipaşa Kaymakamı Nurullah Kaya, "Bilindiği üzere Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde 3 askerimizi şehit verdik. Normalde şehidimizle ilgili program, saat 11.00'de Gazipaşa-Alanya  Havalimanı'nda karşılama töreni ile başlayacaktı. Ancak Diyarbakır’dan hareket edecek askeri uçak 3 şehidimizi birlikte alıp ilk önce Amasya doğumlu şehit Uzman Çavuş Kadir Çakı'nın ardından, Konya Akşehir doğumlu şehit Astsubay Ümmet Ufacık'ın cenazelerini bıraktıktan sonra bizim şehidimizi getirecek. Bu nedenle şehidimizin naaşı, havalimanına saat 15.00'de ulaştırılacak. Tüm ilçe ve bölge halkına duyurulur" şeklinde konuştu. Şehidimizin cenazesi teslim alındıktan sonra ikindi namazına müteakip Gürses Camisi’nde kılınacak cenaze namazının ardından Bektaş Mezarlığı’na defnedilecek.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.