Şahin'den ikinci Ankara çıkarması

banner18

ALTSO Başkanı Şahin, ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Pınarbaşı ile birlikte öğrencilerin konaklama sorununu ilgililere iletmek üzere Ankara'ya gittiler. Yetkililerle görüşen Alanya heyetine yerinde inceleme yapılacağı sözü verildi

banner94
Şahin'den ikinci Ankara çıkarması
02 Kasım 2017 Perşembe 18:03

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin 5661 sayılı yasa, 652 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile öğrenci yurt yönetmeliklerinde yapılan değişikliklerin ardından harekete geçti. Konuya ilişkin daha önce Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu ziyaret ederek bilgi veren Şahin’in bugünkü durağı da Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Kemal Şanlıoğlu oldu. ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, ALTSO Meclis Başkanı Metin Atalay, Yönetim Kurulu üyeleri Ali Kamburoğlu, Kemal Zamanoğlu ve Meclis Üyesi Mehmet Tüzün’ün de yer aldıkları ziyarette Şahin, öğrenci dostu konaklama tesisleri konseptiyle yıllardır Alanya’da üniversite öğrencilerine hizmet veren apart otellerin sıkıntılarını birinci ağızdan ilgililere iletti, çözüm önerileri sundu. Genel Müdür Şanlıoğlu da Alanya heyetine yerinde inceleme yapma sözü verdi. Ziyarette Alanya’nın bir turizm şehri olduğunu ve çok sayıda turistik tesisin ALTSO ve ALKÜ gibi resmi kurumların kontrolünde en iyi ve güvenilir seviyede hizmet verebildiğine dikkat çeken Şahin, bu konuda Rektör Ahmet Pınarbaşı ile hazırladıkları raporu da genel müdüre ilettiklerini açıkladı. Şahin ziyarette öğrenci dostu apart işletmelerinin bugüne kadar geldiği seviye ile ülkede örnek gösterilebileceğine de dikkat çekti.

'Yerinde inceleme yapacaklar'

Ziyarette ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Pınarbaşı’nın da  bu konuda hizmet veren tesislerin durumu ve çalışma standartları konusundaki memnuniyetini ilettiği öğrenilirken, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Kemal Sanlıoğlu’nun da yerinde inceleme yapmak konusunda Alanya heyetine söz verdiği öğrenildi. Ziyaretin ardından bir açıklama yapan ALTSO Başkanı Şahin, Alanya’da yükseköğrenimin başarılı biçimde yaygınlaşması için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacaklarını dile getirdiği konuşmasında, “Rektör Pınarbaşı ile birlikte genel müdürümüzü bilgilendirdik, beklentilerimizi ve önerilerimizi ilettik. Daha önce Bakan Çavuşoğlu’nu da ziyaret ederek bu konuda bilgilendirmiştim. Biz Alanya’mıza gelen öğrencilerimizin en iyi şartlarda barınma ihtiyacının karşılanması için yıllardır mücadele veriyoruz ve bu konuda örnek teşkil edecek çalışmalar imza attığımızı düşünüyoruz. Tabiki devletimiz güvenlik nedeniyle tedbirler alacak. Ülkemizin birçok yerinde yaşanan sıkıntılar nedeniyle yönetmelik değişmişti. Ancak Alanya’da işleyen güzel bir düzen var. Biz genel müdürümüz ile güzel bir istişare yaptık. Kanunların izin verdiği ölçüde tabiki bizlere yardımcı olacaktır. Sağolsunlar bu konuda Alanya’ya ekip göndererek yerinde inceleme yapacakları sözünü aldık” dedi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.