banner6

Muhtar Sarı'dan Türel'e teşekkür

banner18

Başkan Türel'in talimatıyla ASAT Genel Müdürlüğü, Uğurlu Mahallesi'nde insanların at, eşek ve araçlarla çeşmelerden evlerine su taşıma görüntülerine son verdi.

Muhtar Sarı'dan Türel'e teşekkür
01 Aralık 2017 Cuma 13:01

Haber: Gazete Alanya

Her zaman Alanya'ya ayrı bir önem veren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in talimatıyla Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) Genel Müdürlüğü, Uğurlu Mahallesi, Dibektaşı Mevkii'nde 35 hanenin su sorununu çözdürdü. İçme suyu olmaması nedeniyle mahallede bulunan çeşmeden at, eşsek ve araçlarla evlerine su taşıyan vatandaşların görüntüsünün yerel medyada yer alması üzerine Başkan Türel'in talimatıyla ASAT Genel Müdürlüğü, Muhtar Ahmet Sarı'nın da girişimi sonucunda bölgede sondaj çalışması başlattı. Sondaj çalışmasıyla saniyede 20 litre suyun aktığı Dibektaşı Mevkii'ndeki 35 hanede yaşayan insanlar, artık at ve eşeklerle su taşımaktan kurtuldu, evlerinin musluklarına su ulaştı.

Muhtar teşekkür etti

Uğurlu'nun Dibektaşı Mevkii'ndeki 35 haneyi susuzluktan kurtaran Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e teşekkür eden Mahalle Muhtarı Ahmet Sarı, "Yaşadığımız konuyu Menderes Türel Başkanıma ilettik ve anında çözümü noktasında talimat verdi. ASAT Genel Müdürlüğümüzün çalışmaları sonucunda 35 haneye şebeke suyu verildi. Bizim için önemli bir sorun daha çözülmüş oldu. Bu hizmette emeği bulunan ASAT Genel Müdürümüze, Alanya Şube Müdürü ve Büyükşehir Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney'e de ayrıca teşekkür ediyorum. Su hayattır, sağlıklı yaşamdır" dedi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.