banner6

Müftü İlhan aşure etkinliklerine katıldı

banner18

İçerisinde bulunduğumuz Muharrem Ayı dolayısıyla Alanya'da paylaşmanın, dayanışmanın ve kaynaşmanın en güzel örnekleri sergilenmeye devam ediyor.

banner94
Müftü İlhan aşure etkinliklerine katıldı
23 Eylül 2019 Pazartesi 12:34

HABER - Gazete Alanya

Muharrem ayı ve paylaşmanın önemini öğrencilere kavratmak amacıyla okullarımızda birlik ve beraberliğin simgesi aşure ikramı yapılırken birçok kurum ve kuruluş, esnaf ve stk’lar tarafından da aşure ikramı yapıldı.Alanya Müftüsü Dr. İhsan İlhan’da ilçe genelinde düzenlenen bir çok aşure etkinliğine katılarak öğrenci ve vatandaşlarla bir araya geldi. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinliklerde İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan tarafından birlik, beraberlik ve kardeşlik için yapılan dualara amin denildi. Ardından ise ikram edilen aşureler yenildi.

Etkinlikleri düzenleyenlere teşekkürlerini ileten İlçe Müftümüz Dr. İhsan İlhan şunları kaydetti: “Muharrem ayının tarihimizde ve kültürümüzde ayrı bir yeri vardır. Muharrem ayı, âşûrâ ayıdır. Âşûrâ, birlik ve beraberliğimizin, paylaşma ve dayanışmamızın simgesidir. Bu tür etkinler de paylaşmayı, dayanışmayı, sevgiyi, saygıyı ve kaynaşmayı daha da arttırmaktadır. Bu vesileyle bu etkinlikleri düzenleyenlere teşekkürlerimi iletiyorum. Rabbim, Muharrem Ayını ve Aşure gününü rızasına uygun bir şekilde ihya etmeyi ve manasına muvafık olabilmeyi bizlere nasip eylesin.” Dedi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.