banner6

Meteoroloji Alanya’yı uyardı: “Yağmura hazır olun”

banner18

Meteoroloji’den edinilen son bilgilere göre Perşembe günü Orta Akdeniz üzerinden şiddetli yağış hava dalgası geliyor. Gelecek olan yağışlar Cuma ve Cumartesi günleri Alanya’da etkili olacak ve hava sıcaklıklarını düşürecek.

banner94
Meteoroloji Alanya’yı uyardı: “Yağmura hazır olun”
19 Şubat 2020 Çarşamba 17:07

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Uyarı Sisteminden yapılan açıklama şu şekilde:

Ülkemizin halen güneydoğu kesimleri üzerinde etkili olan yağışlı sisteme ilave olarak yarın (20.02.2020 Perşembe) sabah saatlerinden itibaren batı bölgelerden başlamak üzere Orta Akdeniz üzerinden gelecek olan yeni bir serin ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Pazar (23.02.2020) günü akşam saatlerine kadar yurt genelinde etkili olması beklenen yağışların, genellikle yağmur, hafta sonunda iç ve doğu bölgelerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Yağışlı havanın, Cuma (21.02.2020) günü Doğu Akdeniz (Gündoğmuş, Alanya, Gazipaşa) ile Antalya’nın doğusunda, Cumartesi (22.02.2020) günü Güneydoğu Anadolu’da kuvvetli yağışlara sebep olduktan sonra Pazar günü yurdu terk edeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının, Cuma günü batı bölgelerden başlayarak yağışla birlikte azalacağı, ancak ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.