Melek olup uçmuştu: “Kızımız lösemiden değil ihmalden öldü”

banner18

Alanyalı Necla - Ali Çetin çiftinin 1.5 yaşındaki kızları Mina Çetin, 18 Şubat 2020 tarihinde tedavi gördüğü Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde Lösemi nedeniyle öldüğü açıklanmıştı. Mina’nın Anne ve babası çocuklarının lösemiden değil ihmal sebebiyle öldüğü iddiasıyla hastane ve yetkilerinden davacı oldu.

banner94
Melek olup uçmuştu: “Kızımız lösemiden değil ihmalden öldü”
04 Şubat 2020 Salı 12:40

ÖZEL HABER - Muammer SOYLU

18 Şubat 2020 tarihinde Alanya’da yaşayan Necla ve Ali Çetin ailesinin 1.5 yaşındaki kızları Mina Çetin yakalandığı en yaygın çocuk kanserlerinden biri olan Lösemi hastalığına (Kan Kanseri) yenik düşerek hayata veda etmesinin arkasından ailesinden ‘Şok iddia’ geldi.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi gördüğü süre içinde kızları Mina’nın ihmal kurbanı olduğunu ve hakkını sonuna kadar arayarak mücadele edeceklerini savunan yaralı anne Necla Çetin “İlk gittiğimiz zaman bize kızımın hastalığının düşük risk gurubunda olduğunu söylendi. Bu tip hastalığın enfeksiyon kapmaması gereken bir hastalık olması nedeniyle hastanede yeterli temizlik yapılmadı. Bulunduğumuz katta karantina altına alınan 3 adet oda ve bir tane zaturreli oda bulunan hastanede çocuğumuz enfeksiyon kaptı. Günlerce halsiz bitkin yemek yemiyor ishal ve vücudunda şişkinlik var diye avaz avaz bağırmama rağmen hastane personeli yeterince ilgilenmedi. İhmal kurbanı olan kızımın ölümü hakkında ihmali olan hastane ve yetkililerinden şikâyetçiyim’’dedi.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmek üzere, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi ve yetkilerinden davacı olan Çetin ailesi Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı Muhabere Bürosu üç sayfadan oluşan dilekçeyi teslim ettiler. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde 22 gün normal hasta odasında daha sonra da 5 gün yoğum bakım ünitesinde gözlem altında tutulduktan sonra hayata veda eden 1.5 yaşındaki kızları Mina’nın ölümü Alanya’da büyük üzüntü yaratmıştı.

HABERİN GEÇMİŞİ

18 Ocak 2020 tarihinde yapılan “Alanya minik Mina’nın ölümüyle yıkıldı” adlı haberimize ulaşmak için tıklayın.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.