banner6

Mahmutlar otobüslerinde vatandaşın isyanı!

banner18

Mahmutlar Özel Halk Otobüsleri, vatandaşları isyan noktasına getirdi. Otobüslerin özellikle yaz aylarında yetersiz kalması insanları adeta canından bezdirdi.

Mahmutlar otobüslerinde vatandaşın isyanı!
11 Haziran 2018 Pazartesi 10:44

Haber: Burcu MUTLU

Mahmutlar Alanya seferi yapan Özel Halk Otobüsleri, uzun süredir değişmeyi bekliyor. Büyükşehir Belediyesi’nin büyük otobüs sözü vermesine karşın halen bir değişiklik yapılmaması vatandaşları isyan ettirdi. Alanya’nın en büyük mahallesi olan Mahmutlar Mahallesi’nin nüfusu 35 Bin Türk ve 10 Bin yerleşik yabancı ile 45 Binken yaz aylarında bu sayı yaklaşık iki katına kadar çıkıyor. Halk otobüslerinin küçük olmasından dolayı yetersiz geldiği ve artık değişmesi gerektiğini vurgulayan Mahmutlar sakinleri, ‘artık sakinliğimizi koruyamıyoruz, neden Mahmutlar’ın en önemli sorunu olan ulaşım sorunu bir türlü çözüme kavuşturulamıyor’ diyerek isyan etti. Araçların artık miladını doldurduğunu vurgulayan vatandaşlar, bu sıcak yaz aylarında klimaları dahi çalışmayan otobüslerde bize adeta eziyet ediliyor, klimayı açın dediğimizde de bir sürü şey söyleniyor. Bu soruna bir an evvel bir çözüm bulsun’ diyerek mağduriyetlerini dile getirdiler.

‘MAHMUTLAR DIŞINDA DÜNYANIN HİÇBİR YERİNDE HALKA BÖYLE BİR ZULÜM YOK’

Konu ile ilgili açıklama yapan Mahmutlar Mahallesi Muhtarı Ahmet Top, ‘Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Menderes Türel’den onay bekleniyor, halkımız, esnafımız mağdur oldu. Nüfus 70 binlerde ama hala 20 kişilik eski araçlarla taşımacılık yapılıyor. 80 kişilik araçlar beğenildi, bekliyor ama hala Sayın Türel’in onayı bekleniyor. 4 yıl oldu hala çözülemedi,  Başkan Türel Aralık’ta söz vermişti. Bu durumdan halkımız da dolmuş sahipleri de çok şikayetçiler. Bir an evvel bu durum düzeltilmeli çünkü halkımıza da gelen turistlere de rezil oluyoruz. Dünyada, Mahmutlar dışında böyle 70 Bin kişilik nüfuslu bölgelerin 20 kişilik 18 otobüse mahkum edildiği başka bir yer yok’ diyerek halkın isyanını dile getirdi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.