Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) seçimlerinin ardından 24 Meslek Komitesi meclis üyesi ve komite üyeleri belli oldu. Mevcut Başkan Mehmet Şahin kırmızı liste ile girdiği seçimlerde 19 Komite ile 51, Mustafa Tuna ise mavi listeyle 5 komitede 17 Meclis üyesi kazandı. 24 meslek komitesinden seçilen 68 Meclis üyesi yeni dönemde görev alacaklar. Seçimlerden sonra orta çıkan sonuçlar şöyle
KOMİTE SEÇİM SONUÇLARI TAM LİSTE
1. Komite (Market)
Mehmet Şahin-122, Mustafa Tuna- 99
1- Tıfıl Market 2- Gör-Gün Tekstil 3- Hasbal Market
2. Komite (Hal)
Mehmet Şahin-141, Mustafa Tuna- 117
1- Karagöz Tarım 2- Bayır Tarım, 3- Hadimlioğulları Gıda
3. Komite (Derici)
Mehmet Şahin-77, Mustafa Tuna- 61
1- Seda Leder 2- Kaya Leder 3- Adil Memiş
4. Komite (Butik)
Mehmet Şahin-131, Mustafa Tuna- 101
1- Ünal Çintaş 2- V&S tekstil pazarlama 3- Muammer Özbudak
5. Komite (İnşaat)
Mustafa Tuna- 235, Mehmet Şahin- 217
1- MT Tuna İnşaat 2- Alaiye Naz İnşaat 3- Cebeli Reis İnşaat
6. Komite (Beyaz Eşya)
Mehmet Şahin-101, Mustafa Tuna- 75
1- Direkçi İletişim 2- Sabaş 3- Erkuşlar Elektronik
7. Komite (Kuyumcu)
Mustafa Tuna- 70, Mehmet Şahin 64
1- Aygün Güler 2- Ömer Ali Baş
8. Komite (Seyahat Acentaları)
Mustafa Tuna- 115, Beyaz liste 79
1- Net Tur 2-Tansu Turizm 3-Esmerim Turizm
9. Komite (Basın- Reklam –Matbaa- Kırtasiye)
Mehmet Şahin- 38, Mustafa Tuna-28
1- Özkan Kırtasiye, 2- Nurol Turizm
10. Komite (Otelciler)
Mehmet Şahin-120, Mustafa Tuna- 84
1- Kaptan Otelcilik 2- Cimrin Turizm 3- Blue Heaven Turizm
11. Komite (Mobilyacılar)
Mehmet Şahin-92, Mustafa Tuna- 77
1- Asbüro 2- Albimo Mobilya 3- Erdem Mobilya
12. Komite (Eğitim)
Mehmet Şahin- 62, Mustafa Tuna-54
1- Tay-Mus Eğitim 2- FM Özel Eğitim 3- Pınar Özel Eğitim
13. Komite (Sanayi)
Mehmet Şahin-175, Mustafa Tuna-151
1- Pratik Soğutma 2- Efe İnşaat 3- Akdeniz Alüminyum
14. Komite (Otomotiv)
Mustafa Tuna-94, Mehmet Şahin- 80
1- Direkçi Turizm 2- Aykar Buz 3- Ahmet Sünbül
15. Komite (Restoran)
Mehmet Şahin- 154, Mustafa Tuna- 97
1- Uysallar Turizm 2- Scan Turizm 3- M& Tahiroğlu Gıda
16. Komite (Gıda)
Mehmet Şahin-65, Mustafa Tuna-56
1- Oba Köy Gıda 2- YÖY Gıda 3- Eloğlu Gıda
17. Komite (Emlak)
Mehmet Şahin-174, Mustafa Tuna- 110
1- Easy Home 2- Rest Emlak 3- Manfi Emlak
18. Komite (Sigortacı)
Mustafa Tuna- 159, Mehmet Şahin-89
1- Balcı Döviz Ticaret 2- Alaiye Çiz-Gi Sigorta 3- Ünlü Grup Sigorta
19. Komite (Hediyelik Eşya)
Mehmet Şahin-56, Mustafa Tuna-52
1- Action Toys 2- Mavi Alanya Turizm
20. Komite (Güzellik Merkezi)
Mehmet Şahin-128, Mustafa Tuna-101
1- Orkanlar Dericilik 2- Grand Alanya Hamamı 3- Wearealanya Emlak
21. Komite (Dekorasyon)
Mehmet Şahin-122, Mustafa Tuna-122
(Kura ile Mehmet Şahin)
1- Kamburoğlu Mimarlık 2- ALDEK Mefruşat 3- ME-HA Grup
22. Komite (Nakliyeciler)
Mehmet Şahin-89, Mustafa Tuna-45
1- Net Dağıtım Hizmetleri 2- Türkeli Taşımacılık 3- 07 Alanya Transfer
23. Komite (Rent a Car)
Mehmet Şahin-68, Mustafa Tuna-38
1- Alanya Marina 2-Silver Rent a Car
24. Komite (Turizm)
Mustafa Tuna- 88, Mehmet Şahin 61
1- Taç Turizm 2- Kahyaoğlu Turizm 3- Eren Turizm