banner6

Fakırcalı yolu hizmete açıldı

banner18

Antalya Büyükşehir Belediyesi Fakırcalı, Beldibi ve Başköy mahallelerini birbirine bağlayan grup yolunda asfalt çalışmalarını tamamladı.

banner94
Fakırcalı yolu hizmete açıldı
01 Kasım 2018 Perşembe 09:54

Antalya Büyükşehir Belediyesi kırsal alan ekipleri 2016’da genişletme çalışmaları yaptığı Alanya’nın Fakırcalı, Beldibi ve Başköy Mahallesi’ni bir birine bağlayan grup yolunda asfaltlama çalışmalarına başladı. Geçtiğimiz yıl bölgede meydana gelen orman yangını nedeniyle asfalt çalışmaları yapılamayan grup yolunda asfalt döküm çalışmalarına başlandı. Öte yandan geçtiğimiz yıl yangından etkilenmeyen  Fakırcalı’da 3, Başköy’de 2 ve Beldibi’nde 1 km olmak üzere grup yolunun toplam 6 km’si asfaltlanarak vatandaşın hizmetine sunulmuştu. 

8,5 KM YOL ASFALTLANDI

Fakırcalı Mahallesi’nin Başköy ile Sapadere Mahallesi arasındaki 8,5 km’lik bölümünde Ekim ayı sonunda asfalt çalışmaları başlatıldı. Yolun 6,5 km’si asfaltlandı. Ancak geçtiğimiz hafta etkili olan sağanak yağışlar nedeniyle ara verilen asfalt çalışmaları tekrar başladı. İki gün süren çalışmalar sonucu yolun kalan 2 km’lik bölümü kış asfaltı olarak da bilinen emisyon asfaltla kaplandı. Böylece bölgede asfalt çalışmaları tamamlanarak yol vatandaşın hizmetine açılmış oldu.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.