banner6

'Esnafı 4 yılda unutanları esnaf sandıkta unutacak'

banner18

Yeniden ALESO Başkanlığı'na adaylığını koyan Ahmet Sert, "15 yılda bir gün olsun esnafa kapımı kapatmadım, üyelerimi de iyi gününde kötü gününde ihmal etmedim. Görevi bıraktıktan sonra bile esnafı ziyaret ettim ama koltukta oturanların esnafı ihmal ettiklerini öğreniyorum" dedi.

'Esnafı 4 yılda unutanları esnaf sandıkta unutacak'
06 Aralık 2017 Çarşamba 16:05

Haber:Kerim TOKSÖZ

Alanya'da 15 yıl Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ALESO) Başkanlığı görevinde bulunduktan sonra bu görevine 4 yıl mola veren Ahmet Sert, yeniden aynı göreve dönmek için adaylığını ilan etti. Manavgat ile Gazipaşa, Akdeniz ile Konya arasındaki Alanya sınırlarında bulunan her üyeyi ziyaret edip, çayını içen Ahmet Sert, gittiği her yerde sevgi seliyle karşılanıyor. 15 yıllık ALESO Başkanlığı döneminde üyelere kapısını hiç bir zaman kapatmadığını açıklayan Sert, "15 yıllık sürede her zaman esnafıma kapım açıktı. Benimle dertleşmek isteyen her üyemiz kapımızı çalmadan bana ulaşabiliyor, çayımızı va kahvemizi içiyor, derdi varsa dertleşiyor, sevinci varsa da sevincine ortak oluyordum. 15 yılda her üyemizle de gayet uyumlu ve mutlu bir şekilde çalışma yaptığımıza inanıyorum" dedi.

"Benim esnafım işini bilir"

Sert sözlerini şöyle sürdürdü:

"Görevi bıraktıktan sonra da 4 yıllık sürede esnafımı unutmadım. Evimde oturmak yerine sokağa indim, üyelerimizi ziyaret edip, esnafımın çayını içip, dertleştim. Başkan olmamama rağmen 4 yıllık sürede üyelerimizi unutmadım ama koltuğu emaneten verdiğim insanların üyeleri ziyarette etmediklerine tanıklık ettim. Üyelerimizin mevcut Oda Yönetimi tarafından unutulması beni üzdü. Esnafımı sadece seçimden seçime hatırlayan kim varsa onları vicdanlarıyla baş başa bırakıyorum. Benim esnafım kendisini unutanı seçim günü sandıkta unatacaktır. Ben esnaf için 4 yıldır sokaktayım ve bugün de sokaktayım. Gelecek dönemde esnafımızın problemlerini çözmek, onlarla yeniden güzel günler geçirmek içinde aday oldum. Sandıkta kararını ve son sözü söyleyecek olan esnaftır. Benim esnafım kimi işbaşına getireceğini çok iyi bilir. Ben esnafıma bu konuda çok ama çok güveniyorum."

banner27
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.