banner6

Engelsiz sanat sergisi açıldı

banner18

Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi tarafından “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” için hazırlanan “Engelsiz Sanat Sergisi” Kültür Merkezi’nde açıldı.

Engelsiz sanat sergisi açıldı
03 Aralık 2017 Pazar 17:27

Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi Engelsiz Sanat Atölyesi kursiyerleri tarafından hazırlanan Engelsiz Sanat Sergisi’nin açılış programına Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durdu Öner, Belediye Meclis Üyeleri, STK Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

10. Engelsiz sergi açıldı

Engelsiz Sanat Atölyesi El Sanatları Öğretmeni Ayşegül Macar Koçak tarafından yapılan açılış konuşmasında sergiyeilişkin  bilgi verildi. Koçak konuşmasında, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde farklı resim teknikleri kullanılarak 130 eserinyeraldığı 10. Engelsiz Sanat Sergisi’ni açtıklarını belirtti. Koçak, özel bireylerin özverili çalışmalarıyla açılan serginin 5 Aralık Salı gününe kadar ziyarete açık kalacağını hatırlattı.

Başkan Yücel, “toplumun her kesimini kucaklıyoruz”

Kültür Merkezindeki açılış programında 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne ilişkin bir konuşma yapan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Belediyesi olarak toplumun her kesimini kucaklamayı ve her kesime ilişkin hizmeti kendilerine görev edindiklerini söyledi. Başkan Yücel, “Engelsiz Kent Alanya imajının altını doldurmak adına hem sahada hem de sosyal tesislerimizde hizmetler vermekteyiz” dedi.

Sağlık ve sosyal konularda büyük bir ekibe sahibiz

Sağlık, ulaşılabilirlik, sosyal aktiviteler konusunda büyük bir ekibe sahip olduklarını belirten Başkan Yücel, “Şehrimizin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine her noktasına hizmetlerimizi ulaştırmaktayız. Engellilerimizin kimseye bağımlı kalmadan günlük hayatlarını sürdürebilmeleri için elimizden gelenin en iyisini yapmaya büyük bir istekle devam ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Konuşmalarının ardından Belediye Başkanı Yücel,  katılımcılarla birlikte Engelsiz Sanat Sergisi’nin açılışını gerçekleştirdi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.