Efsane Ülkücü Arıkan’dan kurban uyarısı

banner18

MHP'de yıllarca Genel Sekreter Yardımcılığı yapan ve ülkücü camianın yakından tanıdığı Hayri Arıkan, kurban bayramı ile ilgili vatandaşları uyardı.

banner94
Efsane Ülkücü Arıkan’dan kurban uyarısı
02 Ağustos 2019 Cuma 16:40

Haber - Burak ÖZTUNÇ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve ülkücü hareketin efsane ismi kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Kurban kesecek ekonomik güce sahipseniz kurbanınızı fakir insanlarla akrabalarınızla komşuĺarınızla birlikte yedirip içiriniz az kısmını kendinize ayırınız artarsa fakirlere veriniz ama (istisnaları olmakla birlikte) Kızılay başta olmak üzere cemaatlere dahil verirseniz biliniz ki kurban ibadeti kullanılarak kandırılıyorsunuz zira bağışlanan kurbanların çoğunun kesilmediği bilinen bir gerçektir.

Şimdi bazı kurumlar kurban fiyatlarını 300 TL’den 500-700-1000 TL’ye kadar indirip para isteyerek müminleri kandırıyorlar. Oysa 20 kg et veren bir küçükbaş kurbanlık 1000-1200 arası fiyatla satılıyor. Derilerinizi Türk Hava Kurumu’na vermeniz daha doğru olacaktır. Ülkü Ocakları Vakfı deri toplarsa onlara da verebilirsiniz. Ananızın ak sütü gibi helaldir.”

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.