banner6

Davutoğlu gitti, Kuşyuvası bitti

banner18

Alanya’yı Konya’ya bağlayacak olan Kuşyuvası yolundaki çalışmalar Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun görevi bırakmasının ardından adeta durma noktasına geldi.

banner94
Davutoğlu gitti, Kuşyuvası bitti
17 Haziran 2019 Pazartesi 12:37

ÖZEL HABER - Yüksel SOYLU

Alanya’yı Konya üzerinden İç Anadolu Bölgesine bağlayacak olan Kuşyuvası yolu, Konya Taşkentli olan Ahmet Davutoğlu’nun Başbakan olduğu dönemde projelendirilerek yapılmaya başlanmıştı. Alanya ve Konya halkı için oldukça sevindirici olan bu çalışma, Davutoğlu’nun Başbakanlığı ardından durduruldu.

Kuşyuvası’nın Çayarası mevkii’nden sonraki bölümünde yapılan yollar ve 4 adet dev tünel atıl vaziyette bırakıldı. Çalışmaların bir türlü bitmemesi ve akibetinin ne olacağı belirsiz olan yollara isyan eden vatandaşlar “Büyük bir umutla beklediğimiz Kuşyuvası yolu kaderine terk edildi. Yapımına başlanan tüneller, harcanan paralar hep boşa gitti. Bu yollar bizim paramızla yapıldı ancak Ahmet Davutoğlu’nun gitmesiyle her şey yarım kaldı. Buradan yetkililere sesleniyoruz. Kuşyuvası yolunu acil olarak tamamlayın. Paralarımız boşa gitmesin.” dediler.Yapımı tamamlanan yollar asfalt bile dökülememesi dikkat çekti.


 


Tünellerin hepsi atıl bir vaziyette kaderine terk edildi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.