banner6

Cumhurbaşkanlığı 54. Bisiklet Turu 2. Etabı Alanya'dan start aldı

banner18

54. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun ikinci etabı Alanya’dan start aldı. 20 takımdan 137 sporcu Alanya-Antalya etabı için 154.1 km pedal çevirecek.

banner94
Cumhurbaşkanlığı 54. Bisiklet Turu 2. Etabı Alanya'dan start aldı
10 Ekim 2018 Çarşamba 11:19

AlanyaAntalya etabı için İskele Şelale Meydanı’ndan start alındı. Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı startı birlikte verdi. Konya etabında genel klasman lideri olan Maximiliano Richeze bu başarısıyla 2. etap olan Alanya-Antalya yarışında Turkuaz mayosu ile yarışıyor.

BAŞKAN YÜCEL, “EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ”

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “ Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun 54. yılında ikinci etap startını Alanya’mızdan verdik. Alanya’mızın ve ülkemizin tanıtımı için çok önemli olan bu organizasyonun kazasız belasız tamamlanmasını temenni ediyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

TUR İSTANBUL’DA TAMAMLANACAK

54. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun 3. etabı Fethiye-Marmaris arasında gerçekleştirilecek. Marmaris-Selçuk arasındaki 4. etabın ardından Selçuk’tan başlayacak 5. etap Manisa’da tamamlanacak. Turun son etabı ise Osmanlı’nın ilk başkenti Bursa’dan start alacak ve üç imparatorluğa başkentlik yapmış İstanbul’daki büyük finişle, yaklaşık 950 kilometrelik dünyanın tek kıtalararası bisiklet turu tamamlanmış olacak.

54. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’ Alanya İskele start videosunu izlemek için BURAYA TIKLAYINIZ

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.