banner6

CHP Alanya Gençlik Kolları'ndan Cumhuriyet Bayramı mesajı

banner18

CHP Alanya Gençlik Kolları İlçe Başkanı Çağdaş Erdem, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı olması nedeniyle mesaj yayınladı.

banner94
CHP Alanya Gençlik Kolları'ndan Cumhuriyet Bayramı mesajı
27 Ekim 2018 Cumartesi 17:08

 İlçe Başkanı Erdem mesajında 

"Cumhuriyet demek, bağımsızlık demek,halkın kendi kendini yönetmesi demek,Gazi Mustafa Kemal Atatürk demektir. Cumhuriyet Bayramı her sene kutlanırken, tüm aziz şehitler anılmaktadır. Bu devlet onların aziz hatıraları ile inşaa edilmiştir.

Padişahlık sisteminden demokrasiye geçiş, ancak Cumhuriyetin ilanı ile olmuştur.29 Ekim 1923 tarihinde yepyeni bir sayfa açılmış,Türk halkının seçme ve seçilme hakkını tam bağımsız Cumhuriyetin dinamikleri üzerine oturtulmuştur. Atatürk ve silah arkadaşları ile yapılan Kurtuluş Savaşı artık bir varolma mücadelesidi idi.Bu mücadeleden başarı ile çıkılmış ve Türk halkının bağlı olduğu prangalara son verilmiştir. Cumhuriyetin ilanı ile insanlar artık kendi yöneticilerini seçiyor, yönetimde söz sahibi olabiliyorlardı. Özgürlüklerin,demokrasinin kapısı Cumhuriyet ile açılmış oldu. Bugün bu topraklar üzerinde rahat ve huzurlu bir şekilde yaşıyorsak, her vatandaş eşit ise, bunda Cumhuriyet ve Atatürk imzası vardır.

Cumhuriyet bizlerin ve gelecek nesillerin temel taşını oluşturmaktadır. Yarınlara umut ile bakabiliyorsak, planlar yapabiliyor, kimse bizlere zorla bir şeyler yaptıramıyor ise, bunun adı Cumhuriyettir. Kutlu olsun.." dedi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.