Ceyhun Altay’dan Gazeteciler Günü Kutlaması

banner18

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Eski Alanya İlçe Başkanı olan aynı zamanda şuan sendikal faaliyetlerde aktif rol alarak adından sıkça söz ettiren Ceyhun Altay, 10 Ocak “Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle bir mesaj yayımladı.

banner94
Ceyhun Altay’dan Gazeteciler Günü Kutlaması
10 Ocak 2019 Perşembe 09:57

Altay mesajında; "Basın çalışanlarına, ekonomik ve sosyal haklar sağlayan 212 sayılı yasanın, 10 Ocak 1961'de kabul edilmesiyle bugün “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kutlanmaya başlanmıştır.

Basının geçmişte olduğu gibi günümüzde de toplumsal yaşantımızda çok önemli bir yeri vardır. Özellikle günümüzdeki teknolojik gelişmeler sonucu ulaşmış olduğumuz bilgi çağında, basının önemi daha da artmış bulunmaktadır. Bireyin haber alma hakkını sağlayan, doğru, ilkeli, ve tarafsız görev anlayışıyla kamuoyunu bilgilendiren basın, toplumu düşünmeye, araştırmaya ve doğru sonuçlara ulaşmaya yönlendiren en etkili araçlardan biridir. Kamuoyunu aydınlatmak için her ortamda, her koşulda, sorumluluk duygusu içinde görevlerini yerine getiren basın mensuplarımızı takdir etmemek mümkün değildir.

Bilginin elde edilmesi ve kitlelere ulaştırılmasında doğru, tarafsız ve hızlı haber iletmeyi ilke edinen tüm basın mensuplarımızın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü en iyi dileklerimle kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim" dedi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.