banner6

Başkan Yücel Cumhur ittifakına gol attı, danışmanı Tamer'i yardımcısı yaptı

banner18

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Danışmanı Baki Tamer Telli'yi bir süre önce Özel Kalem Müdürü yapmıştı. Başkan Yücel dün ani bir kararla Telli'yi Belediye Başkan Yardımcılığı görevine atadı.  Yücel’in bu tavrı Alanya’da özellikle siyaset arenasına bomba gibi düştü. Ak Parti ile MHP’nin seçimlerde birlikte hareket ettiği Cumhur ittifakı Ak Partililer bu göreve Mehmet Ali Kiriş’in gelmesini bekliyordu. Yücel’in bu Telli çıkışı Cumhur ittifakına adeta gol atmış oldu.

banner94
Başkan Yücel Cumhur ittifakına gol attı, danışmanı Tamer'i yardımcısı yaptı
20 Şubat 2020 Perşembe 15:52

HABER - Muammer SOYLU

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, İlk kez Alanya Belediye Başkanı olduktan sonra Alanya’da görünmeye başlayan Yücel’in ‘Danışmanım’ dediği Baki Tamer Telli, her yıl kariyerini bir üst kademeye çıkartıyor. Alanya kamuoyu Yücel – Telli ikilisinin gelişmelerini hayretler içerisinde izlerken, Başkan Yücel’in gerek kendi Partisi MHP, gerekse Cumhur İttifakı Ak Partili’lerin bilgisinin dışındaki ‘Ani çıkışlarını’ takip ediyor.

ALANYA SİYASETİ ŞOK OLDU

Başkan Yücel, Baki Tamer Telli'yi daha önce özel danışmanı yapmış, sonra da Özel Kalem Müdürü olarak atamıştı. Yücel’in son olarak da Ak Partili Belediye Meclis Üyesi ve Ak Parti Grup sözcüsü Mehmet Ali Kiriş’e Belediye Başkan Yardımcılığı görevini vermesi beklenirken bu mevkiiye Baki Tamer Telli'yi getirdi. Telli’nin Belediye Başkan Yardımcılığı’na atanması Alanya siyasetini şok ederken, bu hareketi ile seçimlerde birlikte hareket ettiği Cumhur İttifakı’nı kızdırdı. Başkan Yücel’e kendi Partisinden de sessiz bir çoğunluğun ‘Yanlış’ olduğu tepkisi verilirken, toplumun sesine değil yanındaki birkaç kişinin lafına bakmakla itham edilen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in akıl tutulması yaşadığı iddia edildi.


Kaynak: Mobil Bildirim
banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.