Arıcılık standı büyük ilgi gördü

banner18

Gazipaşa Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğü tarafından açılan 2018-2019 eğitim-öğretim yılı, yılsonu sergisinde davetlilere bol bol bal ikram edildi.

banner94
Arıcılık standı büyük ilgi gördü
13 Haziran 2019 Perşembe 11:13

Haber - Yüksel SOYLU

Gazipaşa Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün Belediye Fuar alanında açtığı yılsonu sergisi büyük ilgi gördü. Yıl sonu sergisine İlçe Kaymakamı Ali Sakar, İlçe Emniyet Müdürü Tayfun Ilgaz, Jandarma Karakol Komutanı Yüzbaşı Ali Kaya, Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Ak Parti İlçe Başkanı Ali Doğan'ın yanı sıra Kurum Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşları, Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Sergiyi ziyaret eden davetliler Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan bal standına büyük ilgi gösterdi.

Bu konuda bilgi veren ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde yaklaşık 10 yıldır arıcılık kursu öğretmenliği yapan Hatice Metin, "İlçede artı yetiştiriciliğinin gelişmesi için her türlü çabayı ve gayreti gösteriyoruz." dedi. Metin, davetlilere bal ikram etti. Yaklaşık 5 ay önce Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde arıcılık kursuna katıldığını ve şu anda 10 tane arı kovanı ile arıcılık yapmaya başladığını belirten Habibe Gülerhıncal "Bu işi seviyorum gelecek yıl arı kovanı sayısını daha da arttıracağım." dedi. Gazipaşa Arı Dünyası sahibi Kazım Taşdemir'de arıcılık standına destek verdi. Taşdemir,  "Bizim amacımız vatandaşa doğal bal yedirmektir, bu konuda arıcıları bilinçlendiyoruz." dedi. Halk Eğitim Merkezi Müdürü Gürbüz Kır sergiye katılan herkese teşekkür etti.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.