banner6

Alanya’ya yaz gelmiyor! Hava 6 derece daha soğuk

banner18

Alanya’da sıcaklar bir türlü gelmiyor. Geçtiğimiz yıl aynı dönemde 25-26 derece olan hava sıcaklığı bu dönemde ise 18 – 20 derece arasında seyrediyor.

banner94
Alanya’ya yaz gelmiyor! Hava 6 derece daha soğuk
17 Nisan 2019 Çarşamba 10:15

Özel Haber - Gazete Alanya

Alanya’da yaz mevsiminin bir türlü gelmemesi dikkat çekiyor. Nisan ayının ikinci dönemine girdiğimiz şu günlerde havalar hala 20 derecenin üzerine çıkmadı. Çoğu zaman da yağmurlu olan havalar vatandaşları da endişelendirdi. Alanya’da geçtiğimiz yıl aynı dönemde hava sıcaklıkları 25-26 derece dolaylarında seyrediyor ve genellikle hava güneşli oluyordu.

Ancak bu yıl durum biraz farklı hava sıcaklıkları bir türlü 20 dereceyi aşamazken, 18-19 ve 20 derece dolaylarında seyrediyor. Hava ise çoğu zaman bulutlu ve yağmurlu. Alanya’da yazın bir türlü gelmemesi vatandaşlar tarafından merak uyandırdı.

YAYLALARDAKİ KARLAR ERİMEDİ

Geçtiğimiz yıl aynı günlerde çekilen fotoğrafları gösteren vatandaşlar, bu yıl ise aynı bölgelerdeki karların bile henüz erimediğini söylediler. Alanya’nın yaylalarından çekilmiş fotoğraflar arasındaki büyük farklılık dikkat çekerken, mevsimlerin geçen yıla göre 15-20 gün geriden gittiği görülüyor.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.