banner6

Alanya’nın İyilik Meleği Ali Rıza Gündoğmuş’un kızlarından şok açıklamalar

banner18

Alanya’nın renkli siması olan Ali Rıza Gündoğmuş’un cezaevine girmesinden sonra Alanya kamuoyu; sosyal medya üzerinden destek yağmuru yağdırdı. Gündoğmuş’un İstanbul’da avukatlık yapan kızı Yasemin Gündoğmuş ile ikinci üniversitesini okuyan diğer kızı Zülal Gündoğmuş babalarına yapılan haksızlığı Alanya kamuoyunun bilmesi açısından Gazete Alanya’ya yaptıkları bir açıklama ile duyurdular.

banner94
Alanya’nın İyilik Meleği Ali Rıza Gündoğmuş’un kızlarından şok açıklamalar
04 Mart 2019 Pazartesi 11:20

Muammer Soylu-Özel Haber
İlk olarak Gazete Alanya’nın gündeme getirdiği ve ‘Düşte Gör’ başlığı ile büyük dikkat çeken haber sonrası Av. Yasemin Gündoğmuş imzasını taşıyan o ibret dolu yazı şu şekilde:

"Verilen destek ve yorumlar ve aramalardan sonra Ali Rıza Gündoğmuş 'un kızı olarak hem teşekkür etmek hem de süreçle ilgili kısa bir bilgilendirme yapmak için yazıyorum. Öncelikle iyi dilekte bulunan, dualarını esirgemeyen herkese teşekkür ederiz. Yaşanılan süreç ekonomik nedenlerden dolayı başımıza gelmiş olup, Ali Rıza Bey tarafından borçlar inkâr edilmemiş, yakalama kararlarına rağmen Alanya’dan uzaklaşmamış, Alanya dışında bir yere götürülmemiş gizlenmemiştir. Zira tutuklaması da herhangi bir genel bilgi taraması (gbt) kontrolünde yakalanma şeklinde olmamış, bizzat bulunduğu yerden ihbar üzerine alınmıştır. Yaşanılan olayla ilgili en büyük manevi yıkım da bu nedenle yaşanmıştır. Ekonomik bir nedenle, sanki ağır bir suç işlemiş gibi takip ettirdik ilkinde kaçırdık ikincide enselettik şeklinde ibarelerin kullanılması ve âdeta kedi fare oyunu oynanması, neredeyse kelepçe takılması şeklinde davranışlara maruz bırakılması üzücü olmuştur. Ali Rıza Bey, tüm süreçte Alanya dışında bir yerde bulunmamıştır ki takibe vs zaten gerek yoktur. Bu nedenlerle yardım da bulunmak isteyen herkese teşekkür etmekle maddi olarak kimsenin ailesinin rızkını bu konuda böyle üzücü ve maneviyata sığmayan davranışlarda bulunan zihniyete verilmesini istemediğimizi ve verdirmeyeceğimizi belirtmek isterim. Babamın manevi olarak iyi anılması, sevenlerinin, hatırlayanlarının olduğunun bilinmesi halinin hatırının soruluyor olması bizim için en değerli vefa şeklidir.

Ali Rıza Gündoğmuş kasketi kara şalvarı ve bisikletiyle yaşamış birisi olup, halk adamıdır ve hayatta her yükü göğüsleyecek bir insandır.  Anılan ekonomik nedenlerle cezaevinde bulunması kişiliğini itibarını insanlığını eksiltecek bir hususta değildir.

Kendisi iyi durumdadır. Yardımlarını esirgemeyen Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Mehmet Şahin’e, süreçte yanımızda duran meslektaşlarıma, arayıp durumumuzu soran, güzel dileklerini, yardım etme isteklerini ileten, sağlık durumunu iyi olup olmadığını merak eden tüm dost ve sevenlere teşekkürü bir borç biliriz."

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.