banner6

Alanya’nın en güzel balkon ve bahçeleri ödüllendirilecek

banner18

Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen “En Güzel Balkon, En Güzel Bahçe Yarışması”  başvuruları 19 Şubat’ta başlıyor.

Alanya’nın en güzel balkon ve bahçeleri ödüllendirilecek
13 Şubat 2018 Salı 12:04

20 Nisan’a kadar devam edecek başvurular, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bizzat yapılacak. Yarışmayı kazanan vatandaşlar ise Alanya Belediyesi tarafından ödüllendirilecek.

BU YIL EN GÜZEL İŞYERİ BAHÇELERİNE DE ÖDÜL VAR

Daha önce “En Güzel Balkon’’, “En Güzel Bahçe” kategorilerinde yapılan yarışmaya bu yıl “En Güzel İşyeri Bahçesi” kategorisi de eklendi. Buna göre yarışmaya konutların Balkon ve Bahçelerinin yanı sıra, İşyeri Bahçesi kategorisinde restoran ve kafeler de katılım sağlayabilecekler.

Yarışmayla ilgili bilgi veren Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar, “Vatandaşların çevreye ve yeşile duyarlılığını arttırarak daha yaşanılabilir çevreler, görsel kalitesi artmış kullanışlı mekanlar yaratmayı özendirmek için düzenlediğimiz En Güzel Balkon, En Güzel Bahçe ve En Güzel İşyeri Bahçesi yarışmasına başvurular 19 Şubat’ta başlıyor.  20 Nisan’a kadar devam edecek başvurular, Oba Mahallesi’ndeki Park ve Bahçeler Müdürlüğümüze bizzat yapılacaktır. Yarışmayla ilgili form ve şartnameler ise belediyemizin web sayfası www.alanya.bel.tr de yayımlanmaktadır. Yarışmaya katılan vatandaşlardan bu yıl ön eleme için başvurusu yapılan mekanların fotoğrafları, CD ya da flash bellek gibi elektronik ortamlarda istenecektir. Ön elemeler getirilen fotoğraflardan yapılıp daha sonra mekanlar ziyaret edilerek yerinde incelemede bulunulacaktır” dedi.

BAŞVURULAR 2 MAYIS’TA DEĞERLENDİRMEYE ALINACAK

Ön elemeyi geçip yarışmaya katılmayı hak eden mekanlarla ilgili değerlendirme ise jüri üyeleri tarafından 2-4 Mayıs tarihleri arasında yapılacaktır. Bu değerlendirmeye göre En Güzel Balkon, En Güzel Bahçe ve En Güzel İşyeri Bahçesi kategorisinde dereceye giren vatandaşlar belirlenecektir.

JÜRİ ÜYELERİ

Doç. Dr. Reyhan ERDOĞAN Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğretim Görevlisi  

İ. Nazmi UYAR Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü

Hasan UYSAL Peyzaj Mimarları Odası Alanya Temsilcisi

Hande DORU Peyzaj Mimarı

Seda ŞANLIDERE Peyzaj Mimarı ve Kentsel Tasarımcı

İsmail HABOĞLU Çevre Gönüllüsü

Ali ARAL Fotoğraf Sanatçısı

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.