Alanyalı ve duyarlı! “Malzeme verin maske dikeyim”

banner18

Alanyalı Turizmci Ümide Demir, Korona virüs tedbirleri kapsamında çalıştığı otelin kapanması sonrasında ‘Evde Kal’ çağrısına uyarak kendini eve kapadı. Demir, “Boş durmak istemiyorum dikiş makinem var. Malzeme alın maske dikmeye hazırım” dedi.

banner94
Alanyalı ve duyarlı! “Malzeme verin maske dikeyim”
23 Mart 2020 Pazartesi 18:30

ÖZEL HABER – Muammer SOYLU

Koronavirüsle mücadelede yoğun mesai harcayan sağlık çalışanlarımızın maske sıkıntısı yaşadığı haberleri üzerine Alanyalı ve duyarlı vatansever turizmci Ümide Demir, “Allah’a çok şükür elim ayağım sağlam. Evde boş boş oturmaktansa maske dikmeye hazırım” dedi. Demir “Bu sıkıntıdan hep birlikte çıkacaklarına inanarak sağlık çalışanlarına maske dikmeye hazırım. ‘Evde Kal Kendini Koru, Maske Dik Sağlıkçını Kor’ sloganıyla, maske sıkıntısı yaşayan sağlık çalışanlarına destek amacıyla yıkanabilir hijyenik kumaşlardan maske dikmek için gerekli malzeme alınsın. Elimden dikiş işi gelir ve evimde dikiş makinesi var. Her zaman devletime destek olmak için hazırım” şeklinde konuştu.

Öte yandan ‘Evde Kal’ çağrısına uyarak evine kapanan terzilere alınacak maske malzemeleri ile oluşturulacak hijyenik koşullarda çekilen maske sıkıntısının aşılacağına da değinen Turizmci Ümide Demir, “Burada tabii her şeyi devletten beklemek çok doğru olmaz, bizlerde bir şeyleri üretmek ve destek olmamız şart” dedi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.