Alanyalı başkandan Mabel Matiz tepkisi

banner18

Saadet Partisi Alanya ilçe başkanı Hüseyin Sarıca, ÖSYM’yi sorunlu ve sorumsuz tavrından dolayı kınadığını belirterek Mabel Matiz'e yer vermesine isyan etti.

banner94
Alanyalı başkandan Mabel Matiz tepkisi
30 Haziran 2020 Salı 13:43

Gençlere rol model olarak Mabel Matiz'i vermenin doğru olmadığını belirten Hüseyin Sarıca, "YKS 2020 tamamladı. Covid-19 sürecinin en önemli konusu bitti. Önemli konuda önemli bir soru kaldı geriye. 'Velev ki İbneyiz' pankartı taşıyan Mabel Matiz’i sorulara yediren ve bu zokayı yutturalar kim? ÖSYM Başkanlığı inceleme başlatmalı, kamuoyunu aydınlatmalı.

Biz geleceğimiz olan gençliğimize rol model olarak Mabel Matiz'i örnek verelim öyle mi? ÖSYM'nin yaptığı, milyonlarca gencimizin hayatlarının ilk basamağı olan katıldıkları YKS sınavının Türkçe sorularında Mabel Matiz'e yer vermesi bir tesadüf mü? Yoksa bilinçli bir algı mı? Toplumun değer yargıları ile alay eden, sapkın bir düşüncenin savunucusu olan malum kişiyi, gençliğin bilinçaltına enjekte etme operasyonu mu?

Neden nitelikli metinler, ahlak, edep, ezan, memleket, saygı ve sevgi içeren şiirler varken, ne olduğu belirsiz ifadelerin soru kökü olarak sorulması manidardır. Yunus Emreler, Aşık Veyseller, Mehmet Akifler, Cemil Meriçler, Sezai Karakoçlar... Neden sorulmaz? ÖSYM'yi bu sorunlu ve sorumsuz tavrından dolayı kınıyoruz.” dedi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.