Alanya’da yarasa pisliği bıktırdı

banner18

Alanya Saray Mahallesinde bir palmiye ağacına yuvalanan yarasaların yarattığı pislik vatandaşları bıktırdı.

banner94
Alanya’da yarasa pisliği bıktırdı
11 Ocak 2020 Cumartesi 16:40

HABERGazete ALANYA

Alanya Saray Mahallesi Taşçı Ali Sokak’ta mahalle sakinleri palmiye ağaçlarına yuva yapan yarasalardan şikayetçi. Bir vatandaş aracına pisliğini yapan yarasalardan bıktığını ifade ederek, “Resimde görülen kuru palmiye ağacı düşmek üzere. Rüzgardan iyice eğilmiş. Ayrıca diğer palmiyelerdeki meyveleri yarasalar yedikten sonra etrafa pisliklerini saçıyorlar, sıçıp duruyorlar. Mikrop yuvası haline geliyor her kış bu palmiyeler ve araçlarımız. Belediye buna bir el atsın” dedi.

DOKUNULMASINI İSTEMEYENDE VAR

Mahalle sakinlerinden bazıları yarasaların pisliklerini apartman duvarlarına yaptığı gerekçesiyle belediyeden çözüm isterken, bazıları da yarasalara hiçbir şekilde dokunulmamasını talep etti.

Yarasalara çözüm bulunamayacağını ifade eden bir başka vatandaş, "Bana göre yanlış. Yarasalar sonuçta bir hayvan. Bunları bir yere kapatmamız mümkün değil. Doğada yaşayıp üreyen hayvanlar. Güvercinler bizim balkonlarımızı da pisletiyor, benim eşim temizliyor. Bu kadar yarasaya don mu giydirelim ? Yarasaların apartmanın üstüne gelmesini engelleyemem" dedi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.