Alanya’da otobüs geç mi geliyor? İşte sebebi bu...

banner18

Dünya’yı ve Türkiye’yi tehdit altına alan Corona virüsü nedeniyle okulların tatil edilmesi ve birçok iş yerinin kapalı olması sebebiyle Alanya Özel Halk Otobüsleri sefer sayısı azaltılarak garaja çekildi.

banner94
Alanya’da otobüs geç mi geliyor? İşte sebebi bu...
30 Mart 2020 Pazartesi 13:03

ÖZEL HABER-Yüksel SOYLU

Türkiye’yi tehdit altına alan ve 10 Mart'ta ülkemize giriş yapan Corona virüsü nedeniyle okullar tatil edildi ve neredeyse tüm işyerleri kapatıldı. Alanya Özel Halk Otobüsleri de otobüs seferlerinin azaltılmasından dolayı garajda kaldı. Sanayi caddesi İş bankası arkasında bulunan Özel halk otobüslerinin toplandığı garaj otobüsler ile ağzına kadar dolup taşıyor. 92 adet halk otobüsü bulunan kooperatife ait otobüslerin hemen hemen yarısından çoğu parkta bekletiliyor.

Özel halk otobüs sahipleri ise konu hakkında açıklama yaparak, “Bu durumdan maddi olarak kaybımız var ancak mecburuz. Bu corona virüs salgını bitene kadar önlemlerimizi alacağız. Şoförlerimizin yarısı izinli çünkü sefer sayısı az olunca yapacak bir şey yok. Önce insan sağlığı diyoruz. Şoför arkadaşlarımız kuralları harfiyen yerine getiriyor. Yolculardan da şoför arkadaşlara yardımcı olmalarını rica ediyoruz. Gerekli olmadıkça sokağa çıkmamalarını ve otobüs de ise aralıklarla oturup yolculuk etmelerini önemle vurguluyoruz.” dediler.

Araç sahipleri ise, “Bazı arkadaşlar kredi çekerek bu araçları satın aldılar. Yaşanan olaylar sonucunda bizimde bayağı bir maddi kaybımız olacak. İnşallah yetkililer de bizlere de yardımcı olurlar.” İfadelerini kullandılar.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.