Alanya’da o site başbakana hakaretten kapatıldı

banner18

Alanya mahkemelerinin erişimi engelleme kararına rağmen tavrında ısrarcı olan www.gazeteakdeniz.com, KKTC Başbakanı Ersin Tatar hakkında hakaret içerikli yayınlar yapması sebebiyle Alanya 2. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından kapatıldı.

banner94
Alanya’da o site başbakana hakaretten kapatıldı
15 Ocak 2020 Çarşamba 10:52

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar, Alanyalı avukat Adnan Özeren aracılığı ile Alanya 1. Sulh Ceza Mahkemesi’nde açtığı davanın ardından 2. Sulh Ceza Mahkemesi’nde görülen davayı da kazandı. KKTC Başbakanı Tatar, www.gazeteakdeniz.com adlı sitenin yaptığı yayınlarda kişilik haklarına saldırıda bulunduğu gerekçesiyle dava açmıştı. Alanya 1. Sulh Ceza Hakimliği tarafından karara bağlanan dava, KKTC Başbakanı Tatar lehine sonuçlanmıştı.

HAKARETE DEVAM EDİNCE KAPATILDI

Alanya 1. Sulh Ceza Mahkemesi’nin kararını uygulamayan ve yayınlarına devam eden www.gazeteakdeniz.com adlı site için bu kez bir üst mahkeme olan 2. Sulh Ceza Mahkemesi siteyi kapatma kararı aldı. Kararda, “1. Sulh Ceza Hakimliği’nin 3 Aralık 2019 tarihli kararı ile bir kısım haberlere yönelik erişimin engellenmesine dair karar verildiği, hakimliğimizin 6 Ocak 2020 sayılı kararı ile de yine suç içeren haberlere erişimin engellenmesine dair kararlar verildiği, ancak kararlara rağmen ilgili sitelerde suç içeren yazı ve yayınlara devam edildiği, bu hali ile belirli haberlere ait URL adresine yönelik erişim engelleme ile amaca ulaşılamadığı, ilgili kanun uyarınca suç işlenmesinin önlenmesi amacıyla haber sitesine yönelik erişimin engellenmesiyle amaca ulaşılacağı kanaatine varıldığı” belirtilerek, www.gazeteakdeniz.com adlı internet sitesine erişimin engellenmesine karar verdi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.