Alanya’da için kısıtlama uyarısı: Yarın 17.00’a kadar…

banner18

Ramazan Bayramı süresince uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde yapılacak alışverişlerin yarın saat 17.00'ye kadar tamamlanması uyarısında bulunuldu. Yarın market, bakkal, kasap, manav ve kuruyemişçiler açık olacak.

banner94
Alanya’da için kısıtlama uyarısı: Yarın 17.00’a kadar…
22 Mayıs 2020 Cuma 18:40

Ramazan Bayramı süresince 81 ilde 4 gün uygulanacak olan sokağa çıkma yasağıyla ilgili İçişleri Bakanlığı'nın genelgesine göre, bugün market, bakkal, manav, kasapların yanı sıra kuruyemişçiler saat 23.00'e kadar faaliyetlerine devam edebilecek. Bu işyerleri yarın yani Arefe Günü ise 10.00-17.00 saatleri arasında da kapılarını açık tutacak.

Vatandaşlar (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş ve altında bulunanlar hariç) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlar hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilecek. Bu işyerleri o saatler arasında evlere/adrese servis yapabilecek. Bayram süresince market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler ile online satış yapan işletmeler kapalı olacak. Ekmek üretimi yapan fırın ve sadece ekmek satan bayiler ile tatlı satan işyerleri açık olacak. Bu işyerleri sadece ekmek, unlu mamul ve tatlı satabilecek.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.