Alanya’da ağaç katliamı! Zavlak: “Bunun hesabını soracağız”

banner18

Alanya’da yıllardır büyütülen ve orman alanı içinde diye kesilen yüzlerce ağaç vatandaşlar arasında büyük tepkiye sebep oldu.

banner94
Alanya’da ağaç katliamı! Zavlak: “Bunun hesabını soracağız”
09 Ocak 2020 Perşembe 10:26

Alanya Şıhlar Mahallesi Bozbelen mevkiinde Alanya Orman İşletme Müdürlüğü yüzünden yaşanan ağaç katliamı halkı derinden etkiledi. Yörük bir aile tarafından dikilip büyütülen ve iddialara göre yasal dayanağı olmadan kesilen bine yakın ağaç katliama uğradı.

Alanya Belediyesi Meclis Üyesi Nazmi Zavlak, yaptığı açıklamada vicdanlara sığmayan bu katliam hakkında konunun üzerinin kapatılmaya çalışıldığını belirterek hesap soracaklarını söyledi.

Zavlak, “Bir ağacı 15 yaşına kadar getirmek kolay mı? Şıhlar Mahallesinin, Bozbelen mevkinde yörük bir aile tarafından yıllardır dikilen ve büyütülen, Orman alanında içinde diye Alanya Orman İşletme Müdürlüğü tarafından yasal dayanağı olmaksızın kesilen bine yakın Meyve ağacın katledilmesi hangi vicdana sığar? Kim suçlu, kim suçsuz derken olan kesilen ağaçlara oldu.

Yürütülen 11 milyon fidan dikim kampanyaları da, doğa sevgileri de mi boşunaydı…

Ne Orman İşletmesi’nden ne de bir yetkiliden ses yok! Bu konu bir şekilde kapatılmaya çalışılsa da o ağaçların hesabını sormaya devam edeceğiz…” ifadelerini kullandı.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.