banner6

Alanya İstiklal Caddesi yenilendi

banner18

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya'nın Konaklı Mahallesi'nin İstiklal Caddesi'ni modern bir görünüme kavuşturdu. Alt ve üstyapısı tamamen yenilenen cadde kaldırım ve peyzaj düzenlemesi beğeni topladı.

Alanya İstiklal Caddesi yenilendi
16 Mayıs 2018 Çarşamba 14:06

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekiplerince Alanya'nın Konaklı ilçesindeki İstiklal Caddesi'ni yenileme çalışması başlatıldı. Su, kanalizasyon ve elektrik hatlarının zarar görmemesi için ASAT ve AKEDAŞ işbirliği içinde çalışma yapıldı. İstiklal Caddesi'ndeki eski hatlar yenilendi. Gidiş-geliş 2 kilometre uzunluğundaki caddede eskimiş olan kaldırım taşları yeniden düzenlendi. Yolun iki şeridinde sıcak asfalt çalışması yapıldı. Güzelbağ Yolu'ndan başlayarak Konaklı Hali'ne kadar devam eden caddenin yeni görünümü vatandaştan tam not aldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan yeni cadde yüzleri güldürdü, vatandaşı memnun etti. Caddenin Konaklı'ya çok yakıştığını söyleyen Konaklı Mahallesi Muhtarı Osman Kaya “Mahallemizin en önemli turistik ve ticari caddesi olan yol çok bozuktu. Yapılan düzenleme ile caddemiz çok güzel oldu" dedi. Çalışmalar sırasında kısa bir süre sıkıntı çektiklerini söyleyen bölge esnafı ise "Caddemiz modern bir görünüme kavuştu, çekilen sıkıntılara değdi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.