Alanya için muhteşem öneri: “Gondol yüzdürsek?”

banner18

Alanya Belediyesi’ne vatandaşlar tarafından yapılan yenilikçi öneriler hız kesmeden devam ediyor. Küçük çocuklara yapılması istenen aylık süt desteği önerisinin ardından şimdide Hacet Deresi için gondol yüzdürülmesi gündeme getirildi.

banner94
Alanya için muhteşem öneri: “Gondol yüzdürsek?”
29 Mayıs 2020 Cuma 10:14

HABER - Gazete ALANYA

Alanya’da şehrin güzelleşerek etkinliklerin artması için çaba gösteren vatandaşlar önerileri ile takdir topluyorlar. Son olarak gelen bir öneri ise sosyal medyada oldukça beğenildi. Hacet Deresi için aynı Venedik’te olduğu gibi gondol yüzdürülmesini isteyen bir vatandaş bu fikrin hem turizm hem de Alanyalı vatandaşlar için yararlı olduğunu ifade etti.

İşte Yücel Şenel isimli vatandaşın yaptığı o öneri:

“Şehrimizi güzelleştirmek için yapılan her şey çok güzel oluyor teşekkürler, ama bir önerim olacak yeni yapılan hacet meydanın güzelliğine hacet deresinin ruhunu yaşatmak için dere en yukarıdan başlayıp sahile kadar bölüm bölüm yapılarak İtalya Venedik’deki  gibi gondol yüzdürebilecek şekilde yapılamaz mı? Kenarları da oturma bankları şehrimiz değişik bir görünüm kazanacaktır ve sosyalleşecektir.  Gondola binmek için halkımız nefes almak için yoğun talep olacaktır.”

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.