banner6

Alanya'da tarihi seramik sergisi açıldı

banner18

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Meslek Yüksekokulu İç Mekân Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlisi ve aynı zamanda Seramik sanatçısı ve tasarımcısı Serdar Aslan tarafından “Likya Pentekonterleri ve Apollonları Seramik Sergisi” düzenlendi.

banner94
Alanya'da tarihi seramik sergisi açıldı
14 Mayıs 2019 Salı 17:06

Serdar Aslan tarafından hazırlanan ve ilk olarak İtalya’nın Milano şehrinde bulunan Türkiye Başkonsolosluğu’nda 20 Eylül – 04 Ekim 2017 tarihleri arasında sanatseverlerin beğenisine sunulan Likya Pentekonterleri ve Apollonları Seramik Sergisi şimdi de ALKÜ ALTSO Meslek Yüksekokulu Fuaye alanında sanata ve tasarıma ilgi duyanların beğenisine sunuluyor. Açılışına ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı ile Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Güneş’in katıldığı sergi, 2000 yıl önce Antik Akdeniz kıyı kentlerinde üretilmiş olan gümüş sikkelerden esinlenilerek hazırlandı.

Likya Pentekonterleri ve Apollonları Seramik Sergisi’nde beş farklı geminin aero ve hidro dinamik tasarım gelişimleri kronolojik biçimde sergilenirken, on adet şehir yöneticisinin adına bastırmış olduğu sikkelerdeki Apollon büstlerinin özgünlükleri irdeleniyor. Tamamı seramik ve cam kaideler ile sunulan eserler bir hafta süreyle ziyaretçilerinin beğenesine sunulacak.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.