banner6

Alanya'da Kırım için imza kampanyası başlatıldı

banner18

ALKÜ'de faaliyet gösteren 'ALKÜ Türk Yurdu' isimli öğrenci kulübü, Rusya'nın Kırım'ı işgalini protesto etmek ve öğrencileri işgalle ilgili olarak bilgilendirmek için imza masası kurdu.

Alanya'da Kırım için imza kampanyası başlatıldı
01 Aralık 2017 Cuma 18:26

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi'nde (ALKÜ), faaliyet gösteren 'ALKÜ Türk Yurdu' isimli öğrenci kulübü, Rusya'nın Kırımişgalini protesto etmek, öğrencileri söz konusu hukuksuz durum ve işgalle ilgili olarak bilgilendirmek için imza masası kurdu. "Rusya, Kırım'ın işgaline son ver" başlığı altında gerçekleştirilen organizasyona, üniversite öğrencileri büyük ilgi gösterdi. Ayrıca imza vermek ve kampanyaya desteğini göstermek üzere Alanya Türk Ocağı Şube Yönetim Kurulu üyesi Oğuzhan Çelik de imza masasını ziyaret ederek kampanyanın yürütülmesinden sorumlu öğrencileri tebrik etti.

Yüzbinlerce imzaya ulaşıldı

Bilindiği gibi Dünya Kırım Tatar Kongresi (DKTK) tarafından, Rusya'nın Kırım'daki işgalini sonlandırması, siyasi tutukluların serbest bırakılması, Rusya Ordusu'nun Kırım yarımadasını tamamen terk etmesi, Ukrayna'nın bütünlüğü ve egemenliğinin, onun uluslararası tanınan sınırlarında Kırım Özerk Cumhuriyeti ve Sivastopol (Akyar) şehri dahil yeniden tesis edilmesi gibi önemli konuları kapsayan bir imza kampanyası başlatılmıştı. Dünya çapında yürütülen kampanya çerçevesinde bugüne dek Rusya'nın hukuksuz işgalini ve baskı politikalarını protesto eden yüzbinlerce imzaya ulaşıldı.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.