banner6

Alanya ALKÜ'ye yeni başhekim

banner18

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde uzun zamandır beklenen atama bugün gerçekleştirildi. KKTC kökenli Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı ,ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne Başhekim olarak atandı.

banner94
Alanya ALKÜ'ye yeni başhekim
09 Eylül 2019 Pazartesi 14:59

Atama yapılmadığı süre içerisinde ise ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Vekili Dr. Nadir Aldemir'e emanetti.

PROF DR. LAKADAMYALI KİMDİR ?

1973 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin başkenti Lefkoşa’da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimimi Kıbrıs’ta bitirdikten sonra, 1997 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimimi tamamladı. Tıpta uzmanlık eğitimini Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim Araştırma Merkezi’nde 2002 yılında bitirdi. Aynı yıl Başkent Üniversitesi Alanya Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde çalışmaya başladı. 2008 yılında “Yardımcı Doçent” ve 2012 yılında “Doçent Doktor” ünvanı aldı. 2009 yılında Northwestern Üniversitesi Fienberg Tıp okulu, Şikago, ABD’de uyku merkezinde çalıştı. Halen VM Medicalpark Bursa Hastanesinde görev yapmaktadır. Evli ve iki kız çocuğu babasıdır.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.