Alanya alkışı hak etti! Şehit haberi sonrası...

banner18

Alanya’ya düşen şehit haberi nedeniyle, Alanya adeta yasa boğuldu. Acı haber sonrası bir çok eğlence mekanı kapanırken, tüm eğlence programları ise ertelendi.

banner94
Alanya alkışı hak etti! Şehit haberi sonrası...
16 Mayıs 2019 Perşembe 10:23

Haber - Burak ÖZTUNÇ

Hakkari’nin Irak sınırında görev yapan Uzman Çavuş Zekeriye Zencirli PKK’lı teröristlerin açtığı taciz ateşi sonucu şehit olmuştu. Alanya’nın Mahmutlar Mahallesi’nde yaşayan Zencirli’nin şahadet haberi tüm Alanya’da soğuk duş etkisi yarattı.

Şehidimiz dün binlerce vatandaşın katımlı ile Alanya Garnizon Şehitliği’nde toprağa verildi.

Gelen acı haber sonrası Alanya’da ise adeta her şey ertelendi. Bir çok eğlence mekanı bir veya iki günlüğüne mekanlarını kapatma kararı aldılar. Turizm sezonunda olunmasına rağmen Alanya’daki hemen hemen tüm eğlence mekanları kepenk kapatarak şehidimize saygılarını gösterdiler.

Akgün ailesinin sahibi olduğu Millonare ve Papel’in yanı sıra Sait Alibeyoğulları’nın sahibi olduğu İlluzion gibi birçok yerli ve yabancı turiste yönelik mekan kapılarını kapatarak alkışları hak ettiler.

Alanya’daki otellerde yapılan eğlenceler de iptal edilirken, birçok okulun düzenlediği mezuniyet eğlenceleri de ertelendi. Okul yönetimleri şehit haberi sonrası öğrencilerine hızlı bir şekilde mesajlar atarak bu eğlenceleri ertelediler. Son bir erteleme de ALKÜ TÖMER’den geldi. TÖMER’in bugün yapılacak olan mezuniyeti, şehidimize saygı gösterilmesi adına yarına ertelendi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Alanya Belediyesi’de iki gün boyunca tüm Ramazan eğlencelerini durdurmuştu. Tüm Antalya’da yapılan erteleme kararı sonrası Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’de vatandaşların takdirini topladı.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.