ADD Alanya’dan 19 Mayıs mesajı

banner18

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Alanya Şube Başkanı Zuhal Sirkeli, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle açıklamada bulundu.

banner94
ADD Alanya’dan 19 Mayıs mesajı
17 Mayıs 2019 Cuma 12:34

ADD Alanya Şube Başkanı Zuhal Sirkeli, yapmış olduğu açıklamada;

“19 Mayıs, dünyada emperyalizme karşı kesin bir başarıyla sonuçlanan ilk ulusal kurtuluş savaşının başladığı gündür. Sevr’in tüm dayatmalarına, Anadolu’nun yanmış, yıkılmışlığına, yoksulluğa, gerici ve yobaz anlayışa rağmen, Emperyalizmin açık işgaline karşı verilecek olan kutsal savaşın ilk adımı Samsun’da atılmıştır.100.yılımızı kutladığımız 19 Mayıs 1919 şanlı, şerefli bir mücadelenin kısaca eşi görülmemiş bir destanın da başlangıç tarihidir

Mustafa Kemal Atatürk, 100. yıl önce Milli Mücadeleyi örgütleyerek Türk milletini bağımsızlığa ulaştırmış ve Batılılara rağmen tam bağımsız bir modern devleti kurmayı başarmıştır. Onun için 19 Mayıs’ın 1919’un 100. Yılında ve Derneğimizin 30. kuruluş yıl dönümünde diyoruz ki, ülkemizde 19 Mayıs ruhunu taşıyan son kişi yok edilmeden Atatürk Cumhuriyeti de ortadan kaldırılamaz. Cumhuriyet değerlerinin yeniden tartışılır hale geldiği günümüzde, 19 Mart 1989’da kurulan ve 19 Mayıs ruhunu özümsemiş genciyle yaşlısıyla on binlerce umutlu, cesur ve kararlı üyesi bulunan Atatürkçü Düşünce Derneği, ülkemizin içerisinde bulunduğu olumsuz koşullara rağmen kurucusunun fikirlerini ve eserlerini akıl ve bilim temelinde sonsuza kadar taşıyacaktır.”

Bizler Atatürkçüler olarak, tehlikenin farkında olarak. Atamızın “Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır” sözü ışığında,1919 ruh ve bilinciyle Atatürkçü Düşünce Derneği Alanya Şubesi olarak Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlar, tüm kazanımları yılmaz savunucuları olduğumuzu bir kez daha hatırlatırız.”

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.