banner6

102 milyon TL’lik proje ve hizmetler için Alanya’ya geliyor

banner18

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda, Meclis üyelerini ve vatandaşları, 102 milyon TL’lik Alanya’nın dev yatırımlarının temel atma, açılış ve dua töreni için 9 Aralık’ta Alanya’yı ziyaret edecek, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin programına davet etti.

102 milyon TL’lik proje ve hizmetler için Alanya’ya geliyor
05 Aralık 2017 Salı 17:03

Belediye Meclisi’nin açılışında konuşan Belediye Başkanı Yücel, “Sayın Genel Başkanımız Bahçeli 9 Aralık Cumartesi günü şehrimize teşrif edeceklerdir. Bu ziyaret kapsamında ilk olarak saat 14.00’da Cumhuriyet Mahallesi’ndeki yeni Belediye Hizmet Binası’nın temel atma törenine, ardından saat 16.00’da Toslak Mahallesi’nde kurulan Güneş Enerji Santrali’nin açılışına ve akabinde de aynı yerde belediyemize kazandırdığımız 44 yeni araç ve iş makinemizin dua törenine katılacaklardır. Sayın Bahçeli, Alanya’ya kazandırdığımız toplamda 102 milyon TL’lik yatırımların temel atma, açılış ve dua töreni için şehrimizi özel olarak şereflendireceklerdir.  Programa tüm halkımızı davet ediyoruz” dedi.

Alanya Belediyesi’nin 9. Kitabı “Alanya Efsaneleri” basıldı

Alanya Belediyesi’nin yayıncı kuruluş unvanıyla hazırladığı 9. kitabı “Rivayet Ederler ki Alanya Efsaneleri” basıldı. Kitap Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel Başkanlığında yapılan Meclis Toplantısı’nda Meclisi Üyelerine ve basına tanıtıldı.

Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bedia Koçakoğlu tarafından hazırlanan kitap meclis üyelerinden takdir topladı. Doç. Dr. Koçakoğlu’nun Alanya’nın kırsal mahallelerini gezerek yaklaşık 40 yaşlının ağzından derlediği Alanya Efsaneleri, şehrin tarihi ve kültürel yaşamıyla ilgili de derin bilgiler içeriyor. Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bedia Koçacakoğlu, meclis kürsüsünden bir konuşma yaparak kitabın içeriğiyle ve hazırlanma aşamasıyla ilgili meclise bilgi verdi. Koçakoğlu konuşmasında, “Geçmişten incecik bir sesi bugünün kulağına duyurabilmek istedik. Bu bağlamda öncelikle söylemlerimizi var eden, onları günümüze taşıyarak coğrafyamızın ruhunu dirilten Alanya’nın güzel insanlarına teşekkür ederim. Bu rivayetleri saklı tutma adına şehre hizmet sevdasıyla çalışmamıza destek olan Alanya Belediye Başkanı Sayın Adem Murat Yücel ve ekibine de teşekkür ederim” dedi.

Yılbaşından sonra Alanya Belediyesi’nin kitapları kitapçılarda

“Rivayet Ederler ki Alanya Efsaneleri” kitabının Alanya Belediyesi’nin yayıncı kuruluş unvanı ile bastırdığı 9. kitap olduğunu hatırlatan Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 9-10 tane daha kitabın hazırlığının tamamlandığını, onların da en kısa zamanda basılacağını müjdeledi. Alanya’nın ortak değerlerinin daha fazla insana ulaştırılmasını istediklerini belirten Başkan Yücel, yeni yılda Belediyenin tüm kitaplarının Alanya’daki kitapçılarda bir Alanya standı kurularak satışa sunulacağını kaydetti.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.