1.000 TL’lik evde ödeme ilk Alanya’da başladı

banner18

Pilot bölge olarak seçilen Alanya’da 1.000 TL nakit yardım paraları evlere dağıtılmaya başlandı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından PTT şubelerinden ödenmesine başlanan 1000 TL'lik nakit yardımında meydana gelen kuyruklardan sebebiyle yaşanabilecek virüs yayılımına karşı ilk önlem Alanya’dan geldi.

banner94
1.000 TL’lik evde ödeme ilk Alanya’da başladı
03 Nisan 2020 Cuma 11:27

ÖZEL HABER – Muammer SOYLU

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından PTT şubelerinden ödenmesine başlanan 1000 TL'lik nakit yardımı Alanyalılara saat 11.00’dan itibaren evlerinde dağıtılmaya başladı. Alanya Kaymakamlığı kontrolünde ekipler yardım alacak evleri tek tek gezerek nakit yardımı tutarı olan 1000 TL’yi sahiplerine teslim ediyor.

EVDEN ÇIKMAYIN, PARANIZ GELİYOR

Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu ise nakit yardımının vatandaşlara eksiksiz bir şekilde ulaştırılacağını ifade ederek, “Zorda kalmadıkça evden çıkmayın. Korona virüsten korunmanın en etkili yolu evden çıkmamaktır. Bizler için her şeyden önce vatandaşlarımızın sağlığı önemli.” dedi. Valilikten dün yapılan açıklamada PTT önünde kuyruk oluşmasından ötürü “Ailelerimize evlerinde teslim edeceğiz. PTT'ye gitmeye gerek yok. Kimse evini terk etmesin” ifadelerine yer verilmişti.

PTT’DE ATEŞLER ÖLÇÜLÜYOR

Öte yandan Alanya PTT şubesinde işlem yapmak isteyenlerin yüksek güvenlik önlemleri arasında ateşlerinin ölçülerek kurallara uygun bir şekilde tek tek içeri alındığı gözlemlendi.

banner77
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.